85m2 2+1 Prefabrik Çelik Ev

Ürün Kategorilerimiz

Katalog & Broşürlerimiz

Uzman Ekibin Tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Hemen bize ulaşın

Hızla gelişen ve değişen dünyamızda bir gün tüm yapı malzemelerinin çelik kadar geri dönüştürülebilir olması kaçınılmaz olarak istenecektir. Çelik Yapılar : · Çelik yapı elemanlarının kalitesi sürekli denetim altındadır. Fabrika koşullarında standartlara uygun ölçü ve degerlerle üretilir. · Homojen ve izotrop bir malzeme olduğundan kendinden beklenilen davranışı gösterir ve statik hesaplamalardaki hata payı çok düşüktür. · Daha küçük kesitlerle çalışıldığından yapının kullanım alanı artar.

 Geniş açıklıkları, daha küçük kesitlerele kolonsuz geçme imkanı olduğundan, büyük mekan ve istenilen dizaynı düşük maliyetle oluşturmada alternatifler sağlar. · Çok daha hafif yapılar inşa edilebilir. Bu temel maliyeti düşürdüğü gibi deprem yüklerine karşı da önemli avantaj sağlar. · Her türlü hava koşullarında ve çok hızlı şekilde inşa edilebilir. Bu da işçilik maliyetlerinin düşük olmasını ve ihtiyaçlara kısa sürede cevap verebilme olanağını sağlar. · Kalifiye işçilik gerekir.

Herhangi bir nedenle hasar gören yapı elemanı rahatlıkla değiştirilebilir. Bu işlem hızlı,kolay ve düşük maliyetlidir. · Çelik yapı istenildiğinde kolayca takviye edilebilir; demontajı ve istenildiğinde başka bir alana tekrar montajı mümkündür. · Çelik yapı elemanları, montajı tamalandığı anda tam yük kapasiteyle çalışabilir. Betonarme Yapılar : · Çelik Yapılar ile Betonarme Yapılar Arasındaki Teknik ve Malzeme Farkları.. · Beton kalitesi uygulama hataları nedeniyle tehlikeli boyutlarda azalabilmektedir.

Çelik kadar homojen ve izotrop olmadığından statik hesaplamalardaki kabuller nedeniyle hata payı daha fazladır. ( Bu hata proje aşamasında göz önüne alınır. Bu da maliyeti artırır. · Minimum koşullar dahi büyük kesitleri gerektirdiğinden kullanım alanında önemli kayıplar oluşur. · Kalifiye işçilik gerektirmez. · Bu nedenle önemli uygulama hataları oluşabilir. · Beton döküldükten sonra betonarme çeliğini denetleme işi çok pahalı ve zahmetlidir.

 

“Sürdürülebilir Konfor, Taşınabilir Yaşam!” CMZ Konteyner

× Whatsapp Canlı Destek