Hafif Çelik Yapı

Ürün Kategorilerimiz

Katalog & Broşürlerimiz

Uzman Ekibin Tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Hemen bize ulaşın

Hafif çelik yapı sistemi kalıcı, dayanıklı, esnek ve sağlam endüstriyel bir yapı sistemidir. Mimari ve mühendislik çözümler ile tamamen kendine has kurgulanır ve çoğunluğu fabrikada kontrollü bir şekilde üretilir. Duvar, çatı ve izolasyon değerleri bölgenin iklimine uygun olması için özel olarak hesaplanır.
Hafif çelik yapı sisteminin sunduğu avantajlar, sistemin dünyada hızla yaygınlaşmasını ve çok geniş bir kullanım alanına ulaşmasını sağlamıştır. Ülkemizde de çelik yapılara olan bilinç gün geçtikçe artmaktadır,hafif çelik yapı sistemi gerek kamu gerek özel kurumlar gerekse bireysel kullanıcılar nezdinde kabul görmektedir.

Hafif Çeliğin Avantajları

Hafif çelik proje ve statik hesap sürecini, özel olarak geliştirdiğimiz yazılımlar ve üretimde sahip olduğumuz teknoloji gücüyle çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Üretim sürecinde, yüksek kapasiteli alanının en iyisi ülkelerden ithal ettiğimiz makine ve ekipmanları kullanıyoruz. Galvanizli hafif çelik yapı üretim sürecini, tamamen bilgisayarlı sistemlerle kontrol ediyor, insan hatasını ve mekanik hata olasılığını ortadan kaldırıyor ve uluslararası standartlara uygun üretim yapıyoruz.

Pratiklik

Galvanizli hafif çelik yapı sistemi ön üretimli olduğu için, üretimden şantiye sahasına kadarki tüm süreçler çok daha kaliteli ve hızlı yönetilebilmektedir. Özellikle inşaat sezonunun kısa olduğu bölgelerde, galvanizli hafif çelik yapı sistemi büyük bir avantajdır. İnşaat süresinin kısa olması, gereksiz işçilik ve şantiye maliyetlerini de ortadan kaldırarak toplam yatırım maliyetlerini düşürür.

Estetik Ve Konfor

CMZ  hafif çelik yapı üretiminde kullandığı tüm malzemeler oldukça hafiftir. Bu da bina yükünü azaltarak her türlü zeminde bina inşasını olanaklı kılar. Hafif çeliğin esnek olması da farklı özelliklere sahip zeminlerde çeliği avantajlı konuma taşıyan bir özelliktir. Özellikle deprem güvenliği açısından risk taşıyan bölgelerde çelik, hayat kurtaran bir yapı sistemidir.

Ekoloji Ve İklim

Çelik geri dönüşümlü bir malzeme olduğu için hafif çelik yapı sistemi, doğal kaynakların tüketilmesinin önüne geçer. Sistemin sökülüp, taşınıp tekrar monte edilebilmesi yapı ekolojisine de büyük katkı sağlar. Üretimde iklim unsurunu dikkate alıyor ve farklı iklim tiplerine uygun tasarım ve üretim yapıyoruz. Maksimum yalıtım sunan hafif çelik yapılar, yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca çelik yapıların malzeme sarfiyatı ve zemine binen yükler betonarmeye göre daha düşük olduğu için karbon salınımı da daha azdır.

“Sürdürülebilir Konfor, Taşınabilir Yaşam!” CMZ Konteyner

× Whatsapp Canlı Destek